Zanim zdecydujemy się na odpowiedni napęd do bramy automatycznej, to na początek dokładnie powinniśmy ustalić przybliżoną wagę, a także wymiary bramy. Jest to bardzo ważne kryterium, ponieważ większość producentów wprowadza na rynek różnego rodzaju siłowniki, które dopasowane są do odpowiedniego ciężaru skrzydła bramy. Zawsze trzeba uważać, aby zmieścić się w przedziale i wybrać odpowiedni napęd, który będzie przystosowany do ciężaru bramy, którą aktualnie posiadamy lub dopiero będziemy montować.

Jak zasilać automat do bramy?

serwis bram automatycznych w WarszawieKażdy napęd do bramy skrzydłowej lub garażowej wymaga odpowiedniego zasilania. Musimy zainstalować specjalny ziemny przewodnik oraz położyć dodatkowe okablowanie, które będzie zasilał o fotokomórkę. Energię musimy również podłączyć do lampy ostrzegawczej, a także dzwonka oraz domofonu i innych urządzeń, które zamontowane są na ogrodzeniu. Jeżeli zakupujemy napęd do bramy wjazdowej do naszego domu, która nie będzie bardzo często użytkowana, to możemy zdecydować się na zasilanie niewielką baterią słoneczną, a także akumulatorem żelowym. Takie rozwiązanie jest bardzo wydajne, ponieważ podczas całodziennego ładowania urządzenie może z magazynować niezbędną energię, która wystarczy do kilkudziesięciu cykli otwierania i zamykania bramy. Jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy w danej lokalizacji nie mamy możliwości, aby poprowadzić odpowiednie przewody albo nie mamy odpowiedniego dostępu do prądu. Wszędzie tam, gdzie brama jest rzadko używana można zastosować takie rozwiązanie. Zawsze, kiedy poszukujemy odpowiedniego napędu, to na początek powinniśmy poszukać profesjonalny serwis bram automatycznych w Warszawie. Warto przed zakupem odpowiedniego napędu dokładnie ustalić, jak często będziemy korzystać z bramy, ponieważ intensywność użytkowania jest kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, pod względem którego wybieramy odpowiedni mechanizm. Obecnie producenci oferują zakup automatyki i do pracy bramy przydomowej, która zazwyczaj otwierana jest mniej niż 50 x dziennie oraz oferują nam zakup automatu do bram użytkowanych intensywnie, w których otwiera się bramę co najmniej 50 razy.

Automaty do bram, które posiadają mocniejsze napędy, a także większe pamięci w sterownikach są stosowane do bram przemysłowych oraz osiedlowych. Jeżeli jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego, to na początek powinniśmy dokładnie określić, ile razy użytkujemy bramę w ciągu dnia, a następnie przedstawić te wartości sprzedawcy. Być może okaże się, że dla naszej bramy dobrym rozwiązaniem będzie standardowy napęd o małej mocy silnika, który w zupełności wystarczy.