Jedną z najważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć przy otwieraniu własnej działalności gospodarczej jest wybór odpowiedniego biura księgowego. Na rynku znajdziemy wiele biur rachunkowych, które oferują usługi księgowe i dlatego na wybór wcale nie jest taki prosty. Na początek powinniśmy dokładnie zastanowić się na czym nam najbardziej zależy i dopiero pod tym względem poszukiwać odpowiedni księgowej. Wiele biur rachunkowych oferuje również doradztwo podatkowe.

Jak wybrać odpowiednie biuro księgowe?

księgowa toruńKiedyś, żeby otworzyć biuro rachunkowe, to na początek trzeba było posiadać odpowiednią licencję ministra finansów, ale w dzisiejszych czasach nie są potrzebne już żadne uprawnienia. Biuro rachunkowe może otworzyć praktycznie każdy i wystarczy posiadać odpowiednie doświadczenie, a także wiedzę, aby móc świadczyć usługi księgowe. Jednak kiedy chcemy korzystać z wiarygodnych usług księgowych, to powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, czy takie biuro rachunkowe posiada licencje ministra finansów, ponieważ nadal wydawane są różnego rodzaju certyfikaty księgowe. Obecnie nie jest już wymagane, ale wielu księgowych, którzy posiadają wieloletni staż, będzie posiadać taki dokument, który wydany został przez Ministerstwo Finansów. Kiedy księgowy, na którego się decydujemy posiada taką licencje, to jest to dla nas znak, że ma odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie i zdobył odpowiednie kwalifikacje. Potwierdzone ukończone kursy oraz szkolenia będzie miała każda doświadczona księgowa Toruń to miasto, gdzie księgowi stale szkolą się, aby poszerzać swoją wiedzę. W ten sposób mamy pewność, że współpracujemy z osobami, które dysponują aktualną wiedzą i będą nam w stanie pomóc nawet w zmieniających się przepisach. Wiele osób decyduje się na to, aby prowadzić księgowość samodzielnie, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ kiedy chcemy zadbać o rozwój naszej firmy, to nie mamy czasu na to, aby na bieżąco śledzić zmieniające się przepisy prawa oraz przepisy podatkowe. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie stałej współpracy z biurem rachunkowym, w którym będziemy mieli za oferowaną pomoc księgowej.

Bardzo ważnym punktem podczas wyboru biura rachunkowego jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie jest bardzo ważne, ponieważ chroni naszą firmę na wypadek popełnienie jakichkolwiek błędów przez księgową. Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji to możemy wnioskować o wypłatę dużego odszkodowania które pokryje szkody wyrządzone przez biuro rachunkowe.