Jaki jest sposób na oryginalny, indywidualny look? Kobieta ubrana w elegancki, wieczorowy garnitur przyciąga spojrzenia równie mocno, jak w mini sukience lub obcisłym, dopasowanym stroju. Damskie kostiumy garniturowe pokochały gwiazdy ekranu. Często można dostrzec na wykwintnych galach panie odziane w smoking niczym z lat dwudziestolecia międzywojennego. Takie kreacje przypominają czasy kina niemego i gwiazd filmów czarno-białych. Wówczas aktorki i piosenkarki na znak emancypacji odziewały się w klasyczne garnitury o damskim kroju.

Kobiecy smoking niczym u gwiazdy filmowej

damski garnitur wieczorowyWiele pań szuka odpowiedniego, eleganckiego ubioru. Najpierw przeglądają typowo damskie spódnice i sukienki. Dopiero na końcu natrafiają na smokingi. Kojarzone z męską garderobą, damskie wersje garniturów mogą zachwycać krojem i wdziękiem. Piękny, czarny, połyskujący garnitur uczyni z każdej kobiety prawdziwą gwiazdę. Początki noszenia garniturów przez panie sięgają właśnie czasów emancypacji. Na początku dwudziestego wieku panie z wyższych sfer, artystki, gwiazdy ekranu i estrady nosiły przepiękne garnitury. Elegancki damski garnitur wieczorowy wykonany jest z wysokiej klasy materiałów. W wersji wieczorowej pojawiają się połyskujące elementy, które wspaniale iskrzą się w blasku świateł. W takim garniturze można nawet iść do ślubu. Na proszoną kolację lub spotkanie po pracy też warto wybrać dopasowany garnitur koktajlowy. Inne wersje to garnitury damskie w stylu gwiazd kina. Do dziś można zobaczyć na czerwonym dywanie, na różnych festiwalach i wręczeniu nagród filmowych, kobiety w garniturach od znanych projektantów. Właściwie na każdym rozdaniu nagród można dostrzec panie w pięknych garniturach koloru czarnego, granatowego lub białego. Modne są też prążkowane fraki w pionowe pasy lub w kratę. Wzory też są w modzie, lecz często bywają cechą ekstrawaganckich kostiumów wieczorowych. Domeną projektantów mody są także garnitury dla eleganckich i wymagających kobiet.

W garniturze kobieta czuje się elegancko, zyskuje pewność siebie. Zestaw wieczorowy składających się z dopasowanej marynarki i spodni można założyć na rożne okazje. Nadaje się zarówno do pracy, jak i na popołudniowe oraz wieczorne wyjście. Podczas uroczystych gali, wręczenia nagród i wydarzeń kulturalnych, damskie fraki są często obecne. Ładnie prezentuje się klasyczna, ponadczasowa czerń damskich garniturów lub fraków. W takim kostiumie każda pani poczuje się niczym gwiazda filmowa z najlepszych lat kina przedwojennego. Wystarczy wyobrazić sobie lśniący garnitur, aksamitny kołnierz, białą koszulę i blask fleszy. Takie zjawiskowe kreacje pokochały gwiazdy ekranu i światowej klasy projektanci mody.