Jesteśmy miłośnikami różnego rodzaju zagadek, szarad i krzyżówek. Lubimy oglądać kryminały, thrillery, horrory i filmy grozy. Wszystko to dla adrenaliny, lubimy ten dreszczyk emocji, a czasami nawet strachu. Jest on naszą siłą napędową, podnosi nam ciśnienie, działa na emocje i pobudza do działania. Na naszym rynku ogromna popularnością cieszą się kryminały, oraz filmy akcji trzymające w napięciu do samego końca. Często zastanawiamy się jak byśmy postąpili na miejscu bohatera lub sami na własną rękę wskazujemy mordercę.

Czy warto korzystać z escape roomu?

escape room w LublinieWszystkie te sytuacje znalazły odniesienie w realnym świecie, pewne sytuacje możemy odczuć i przeżyć na własnej skórze. Z potrzeby chwili w ostatnim czasie pojawiły się twory takie jak pokoje zagadek. To miejsca gdzie możemy się znaleźć w sytuacjach takich jak oglądani przez nas bohaterowie w popularnych filmach grozy. Wchodząc do pomieszczeń takich jak escape room możemy przeżyć trudne, mrożące krew w żulach sytuacje. Jednym z najbardziej popularnych i cieszących się największym powodzeniem jest escape room w Lublinie. Jest to duże pomieszczenie w którym poszczególne pokoje są charakteryzowane na różne epoki i różne typy zjawisk i zagadek. Ciekawych przeżyć mogą doświadczyć tam zarówno osoby w średnim wieku, starsze a nawet młodzież, bo to najczęściej ona jest odbiorcą takich wrażeń. Każdy pokój jest o innej tematyce i różnym stopniu trudności, dlatego też bez problemu można dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Poszczególne zagadki stanowią kolejne etapy zbliżające do znalezienia rozwiązania. Z chwilą wejścia do pokoju osób biorących udział w rozwiązywaniu zagadek  następuje zamknięcie drzwi a uczestnicy zabawy mają za zadanie pokonywać kolejne trudności i znaleźć właściwe rozwiązanie dające możliwość opuszczenia pokoju. Jeżeli z różnych przyczyn nie mogą rozwiązać zleconych zadań mogą skorzystać z podpowiedzi lub pomocy opiekunów grupy. Są nimi osoby których praca polega na monitorowaniu i obserwowaniu tego co dzieje się w pokoju. Jeżeli z powodu silnego stresu gracze nie mogą dłużej pozostawać w pokoju również mają zapewnioną pomoc opiekuna.

Myślę więc, że nie ma potrzeby przekonywać nikogo do zalet i atrakcji jakie daje escape room w Lublinie. Pozwalają one na wiele emocji i silnych przeżyć oraz doznań. Należy nadmienić iż w ostatnim czasie stały się one bardzo ciekawym pomysłem na prezent urodzinowy lub imieninowy i wiele osób korzysta z takich rozwiązań. Pokój możemy wynająć dla kilku osób umawiając się telefoniczne, kontakt znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.