Coraz częściej słyszy się o kwasie hialuronowym. Czym jest kwas hialuronowy? To związek chemiczny, który występuje u wszystkich organizmów, a jego budowa jest identyczna zarówno u ssaków jak i bakterii. U ludzi znajduje się między innymi w skórze właściwej. Kiedy organizm jest młody tego związku jest bardzo dużo dzięki czemu skóra jest gładka i nie posiada zmarszczek. Z czasem jednak ilość kwasu maleje i na skórze pojawiają się małe bruzdy, a następnie zmarszczki.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy RzeszówAlternatywą dla operacji plastycznych, których zadaniem jest widoczne odmłodzenie twarzy, a więc zniwelowanie zmarszczek i wygładzenie skóry jest kwas hialuronowy Rzeszów jest miastem, w którym wykonamy zabiegi wykorzystujące właśnie ten wyjątkowy związek chemiczny wpływający na piękny wygląd skóry. Taki zabieg zazwyczaj trwa od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut. Przed jego przeprowadzeniem należy przez miesiąc wyeliminować z diety alkohol oraz zaprzestać palenia papierosów. Należy również poinformować kosmetologa lub kosmetyczkę o lekach, które przyjmujemy. Zwłaszcza jeżeli powodują one rozrzedzenie krwi, a więc wpływają na jej krzepnięcie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Używa się do tego celu specjalnych maści znieczulających bądź wstrzyknięć podskórnych z wykorzystaniem leków, na przykład lidokainy. Kwas hialuronowy znajduje się zwykle w małej strzykawce mierzącej jeden mililitr. Wstrzykuje się go za pomocą cienkiej igły w miejsca, które chcemy wypełnić bądź w których pojawiły się niechciane bruzdy bądź zmarszczki. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu wkłucie jest całkowicie bezbolesne. Nie mniej jednak w momencie wstrzykiwania kwasu hialuronowego możemy odczuwać bolesne uczucie rozpierania. Często podczas powiększania ust lub wypełniania drobnych zmarszczek mimo zastosowanego znieczulenia pacjenci skarżą się na ból, pojękują lub łzawią im oczy. Wszystko zależy od progu bólowego pacjenta. Dla niektórych jest to zabieg praktycznie niebolesny. Dla innych kojarzony z bólem i wyciskaniem łez.

Zachowanie długoletniej młodości jest marzeniem wielu osób. Nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który pozwala na wygładzenie skóry oraz zniwelowanie drobnych zmarszczek. Jest świetnym wypełnieniem ust. Sprawia, że nasze usta stają się większe i przybierają żywy kolor. Za sprawą kwasu hialuronowego możemy podnieść policzki oraz zmienić kształt twarzy.