Przy zakupie wtryskiwaczy ważne jest, aby znać różnicę między powszechnym językiem branżowym w odniesieniu do stanu danego wtryskiwacza. Używane, odnowione, odnowione, przebudowane, zregenerowane – to wszystko oznacza różne rzeczy. Nieuczenie się na podstawie różnicy może ostatecznie kosztować czas i pieniądze. 

Czym cechują się regenerowane wtryskiwacze?

skuteczna regeneracja wtryskiwaczy świętokrzyskiePoniższe informacje powinny pomóc w zrozumieniu różnicy:   Nowe wtryskiwacze są prosto z fabryki i nigdy nie były używane. Te wtryskiwacze zazwyczaj pochodzą od Bosch, Delphi, Cummins, CAT lub GM. Zazwyczaj są dostarczane z 2-3 letnią gwarancją dealera i certyfikatem uwierzytelnienia. Każdy sprzedawca jest inny.   Wtryskiwacze OEM to używane wtryskiwacze, które są całkowicie zdemontowane, sprawdzone przez kontrolę jakości, a następnie całkowicie przebudowane od podstaw. Proces przebudowy jest zakończony przy użyciu nowych i zaktualizowanych komponentów i skupia się na wymianie wszystkich uszczelek, zaworów, nurników, elektrozaworów i dysz wtryskiwaczy. Wymieniane jest wszystko oprócz korpusu/obudowy wtryskiwacza, która jest wykonana z tworzywa sztucznego, stali lub włókna węglowego. Nowo przebudowany wtryskiwacz jest następnie testowany przez oryginalnego producenta, a nie przez firmę zajmującą się regeneracją. Bosch, Delphi, Cummins itp. przeprowadzają te testy i procesy odbudowy.   Regenerowane lub używane wtryskiwacze zostały usunięte z pracujących silników Diesla. Nie są one przebudowywane, ale raczej czyszczone wewnętrznie i zewnętrznie oraz sprawdzane, aby upewnić się, że nadal spełniają lub przekraczają oryginalne standardy OEM. Gdy w grę wchodzi skuteczna regeneracja wtryskiwaczy świętokrzyskie jest regionem w którym znajdziemy fachowców, którym możemy zaufać. Jeśli wtryskiwacz jest nadal w dobrym stanie, jest oznaczany jako odnowiony i sprzedawany po niższej stopie dyskontowej tylko dlatego, że jest rzeczywiście używany. Zdecydowana większość odnowionych wtryskiwaczy nadal jest objęta roczną gwarancją, co czyni je doskonałą okazją dla tych, którzy szukają okazji. Więcej informacji na temat działania wtryskiwaczy paliwa można znaleźć w zasobach dealerów często spotykanych w firmach Bosch lub Delphi.   Regenerowane wtryskiwacze paliwa różnią się od innych wtryskiwaczy tym, że zostały całkowicie rozebrane, sprawdzone i przetestowane pod kątem zużycia, a następnie zregenerowane przy użyciu zupełnie nowych komponentów. 

W tym miejscu większość klientów jest zdezorientowana. Regenerowane wtryskiwacze mogą być zregenerowane z użyciem używanych części lub zregenerowane, ale nie zgodnie ze specyfikacją OEM. Wszystkie regenerowane części powinny być opieczętowane lub wygrawerowane nazwiskiem mechanika, aby móc śledzić rzeczywisty proces regeneracji we wspomnianym wtryskiwaczu.