Budujemy z żoną własny dom. Wydawało nam się to lepsze niż mieszkanie w bloku. Budowa wbrew pozorom posuwa się bardzo szybko do przodu. Ani się obejrzeliśmy już stały ściany i dach i musieliśmy zająć się kanalizacją i elektryką. Większość rzeczy staraliśmy się zrobić sami, ale w przypadku hydrauliki postanowiliśmy zaufać ekspertowi. Nie chcieliśmy zrobić jakiś głupich błędów, bo przecież po wybudowaniu nie zamierzaliśmy od razu brać się do kolejnych remontów. Postanowiliśmy zlecić tą  usługę profesjonaliście. 

Fachowy projekt układu hydraulicznego

fachowe projektowanie układów hydraulicznychMogliśmy wynająć fachowca z biura nieruchomości, ale oni naliczali swoją prowizję i w ten sposób dość mocno przepłacaliśmy za usługę. Zapytałem znajomego, który również ma mieszkanie w tej okolicy czy poleca jakieś fachowe projektowanie układów hydraulicznych. Okazało się, że zna jedną osobę prywatną, która się tym zajmuje. Jest to hydraulik, który zajmował się także projektowaniem układu hydraulicznego u niego w domu. Wziąłem od niego numer. Zadzwoniłem i umówiłem się z tym panem na spotkanie. Prosił mnie, abym naszykował plan domu, żeby było nam łatwiej dogadać szczegóły. Kilka dni później razem z żoną znaleźliśmy plan domu i udaliśmy się na budowę. Hydraulik już na nas czekał. Był to prawdziwy fachowiec, który z niezwykłą precyzją odpowiadał na nasze pytania i nanosił kolejne szczegóły na plan mieszkania. Okazało się, że już teraz musimy podjąć wiele decyzji na temat naszego przyszłego mieszkania. Hydraulik pytał się nas między innymi czy planujemy mieć zmywarkę. Oczywiście chcieliśmy ją mieć, dlatego konieczne było doprowadzenie rur i odpływu pod odpowiednie miejsce w kuchni. Najwięcej czasu spędziliśmy w naszych przyszłych łazienkach, których mieliśmy mieć dwie w domu. Musieliśmy zaprojektować miejsce na wannę, umywalkę a także sedes. Było to o tyle trudne, że musieliśmy dostosować nasze wymagania i oczekiwania do możliwości montażu rur w ścianach. Najłatwiej poszło nam z pokojami, gdzie zajęliśmy się tylko grzejnikami i rurami grzewczymi.

Byliśmy bardzo zadowoleni z fachowej obsługi i skrupulatności naszego hydraulika. Tydzień później otrzymaliśmy telefon, że projekt hydrauliczny naszego mieszkania jest już gotowy. Umówiliśmy się na jeszcze jedno spotkanie, aby sprawdzić czy wszystko jest zaprojektowane tak, jak sobie tego życzyliśmy. Okazało się jednak, że plan był przygotowany niezwykle fachowo. Bez żadnych wątpliwości zatrudniliśmy tego hydraulika, aby zajął się przełożeniem naszego planu na rzeczywistość.